اخبار, اخبار فناوری

ارائه قابلیت iPadOS 16 برای iPad های قدیمی

ارائه قابلیت iPadOS 16 برای iPad های قدیمی

کد iPadOS 16 تأیید می کند که اپل دارای حالت داخلی برای فعال کردن Stage Manager در iPad های قدیمی است

در اینجا دوباره با مقاله دیگری در مورد Stage Manager هستیم.

یکی از ویژگی‌های اصلی iPadOS 16 باعث ناراحتی بسیاری از کاربران iPad شده است زیرا به تراشه M1 نیاز دارد و کاربران مدل‌های قدیمی‌تر iPad را با سیستم چندوظیفه‌ای اصلی iPadOS بدون پنجره‌های شناور نگه می‌دارد.

اما به نظر می رسد که اپل راه های خاص خود را برای فعال کردن Stage Manager در iPad های قدیمی دارد.

پس از تمام جنجال ها در مورد Stage Manager، 9to5Mac تصمیم گرفت با نگاهی به کد iPadOS 16 بررسی کند.

آنچه ما دریافتیم این است که، در واقع، اپل یک حالت داخلی برای فعال کردن Stage Manager در iPad های قدیمی دارد.

کدها به یک تنظیم داخلی اشاره می‌کنند که «Chamois» (نام رمز مدیر صحنه) را برای «دستگاه‌های قدیمی» فعال می‌کند.

به عبارت دیگر، این ویژگی باعث می‌شود که این ویژگی با هر آی‌پد غیر M1 دیگری که iPadOS 16 دارد کار کند.

این با بیانیه‌ای از رئیس مهندسی نرم‌افزار اپل، کریگ فدریگی، مطابقت دارد که گفته بود اپل قبل از تصمیم‌گیری درباره این موضوع، آزمایش‌هایی را با Stage Manager روی مدل‌های iPad بیشتری انجام داد. این ویژگی به تراشه M1 نیاز دارد.

ما برخی از نمونه‌سازی‌های اولیه خود را با آن سیستم‌ها آغاز کردیم و از همان ابتدا آشکار شد که نمی‌توانیم تجربه‌ای را که با آن‌ها طراحی می‌کردیم، ارائه کنیم.

مطمئناً، ما دوست داریم هر گونه تجربه جدیدی را در هر دستگاهی که می‌توانیم بیاوریم، اما همچنین نمی‌خواهیم تعریف یک تجربه جدید را متوقف کنیم و بهترین پایه را برای آینده در آن تجربه ایجاد نکنیم.

و ما واقعاً فقط با ساختن بر روی M1 می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

البته، این بدان معنا نیست که Stage Manager روی آی‌پدهای قدیمی‌تر به‌راحتی کار می‌کند، اما پنهان بودن این گزینه در اولین نسخه بتا توسعه‌دهنده iPadOS 16 نشان می‌دهد که مهندسان این شرکت ممکن است همچنان در حال اجرای آزمایش‌هایی با این ویژگی در برخی از مدل‌های iPad دیگر باشند.

جنجال مدیر صحنه
داشتن ویژگی های انحصاری برای سخت افزار جدید چیز جدیدی نیست. با این حال، وقتی صحبت از Stage Manager به میان می‌آید، به نظر می‌رسد کاربران در مورد محدودیت‌هایی که اپل به آن اشاره کرده است، تردید دارند.

به عنوان مثال، کریگ فدریگی در مصاحبه ای گفت که داشتن تعویض حافظه مجازی (چیزی که فقط در تراشه M1 موجود است) برای ایجاد Stage Manager بسیار مهم است زیرا این ویژگی حداکثر از هشت برنامه را به طور همزمان پشتیبانی می کند.

با این حال، بعداً مشخص شد که iPad Air 5 64 گیگابایتی که از Stage Manager پشتیبانی می کند، فاقد تعویض حافظه است.

مدیران اپل همچنین خاطرنشان کردند که نیازهای Stage Manager باید بسیار بالا باشد زیرا این ویژگی دارای انیمیشن های صاف و سایه های زیبا است، اما این موضوع نیز بحث برانگیز به نظر می رسد زیرا این ویژگی برای Mac های اینتل از سال 2017 با macOS Ventura در دسترس است.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا اپل در مورد نیازهای Stage Manager در iPadOS 16 تجدید نظر خواهد کرد یا خیر.

سال گذشته که macOS Monterey معرفی شد، Live Text یک ویژگی انحصاری برای M1 Mac بود. با این حال، پس از چندین شکایت، اپل این ویژگی را برای مک های اینتل نیز در دسترس قرار داده است.

 

ویژگی‌ جدید iPadOS 16 Stage Manager

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید