دسته‌بندی نشده

ویژگی‌ جدید iPadOS 16 Stage Manager

ویژگی‌ جدید iPadOS 16 Stage Manager

یکی از ویژگی‌های جدید iPadOS 16 Stage Manager است که به کاربران امکان می‌دهد اندازه برنامه‌ها را به پنجره‌های همپوشانی تغییر دهند تا تجربه چندوظیفه‌ای بهتری داشته باشند.

Stage Manager همچنین به طور کامل از نمایشگر خارجی پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد تا با حداکثر چهار برنامه در iPad و حداکثر چهار برنامه روی صفحه نمایش خارجی به طور همزمان کار کنند.

اپل در بیانیه جدید توضیح می دهد که چرا Stage Manager به آیپدهای M1 محدود شده است

 

برای ناامیدی برخی از کاربران، Stage Manager به مدل‌های iPad با تراشه M1، از جمله آخرین iPad Pro و iPad Air محدود می‌شود.

در بیانیه‌ای که با رنه ریچی به اشتراک گذاشته شد، اپل دلیل خود را برای این محدودیت توضیح داد و گفت که تجربه Stage Manager «نیازمند حافظه داخلی بزرگ، ذخیره‌سازی فوق‌العاده سریع و صفحه‌نمایش خارجی انعطاف‌پذیر I/O است که همگی توسط آی‌پدها با M1 ارائه می‌شوند. تراشه.”

بیانیه کامل اپل که توسط ریچی به اشتراک گذاشته شده است:

Stage Manager یک تجربه کاملاً یکپارچه است که تجربه پنجره سازی کاملاً جدیدی را ارائه می دهد که فوق العاده سریع و پاسخگو است و به کاربران امکان می دهد 8 برنامه را به طور همزمان در iPad و یک صفحه نمایش خارجی با وضوح حداکثر 6K اجرا کنند.

ارائه این تجربه با فوریتی که کاربران از اولین تجربه لمسی iPad انتظار دارند، نیاز به حافظه داخلی بزرگ، فضای ذخیره‌سازی فوق‌العاده سریع، و صفحه نمایش خارجی انعطاف‌پذیر ورودی/خروجی دارد که همگی توسط آی‌پدها با تراشه M1 ارائه می‌شوند.

به عنوان مثال، M1 iPad Pro با حداکثر 16 گیگابایت رم در دسترس است، در حالی که در نسل قبلی iPad Pro این مقدار 6 گیگابایت است.

اپل همچنین تبلیغ می کند که M1 iPad Pro دارای فضای ذخیره سازی 2 برابر سریعتر از مدل نسل قبلی است.

در حالی که ویژگی Stage Manager به مدل‌های iPad با تراشه M1 محدود می‌شود، iPadOS 16 به طور کلی با تمام مدل‌های iPad Pro، نسل سوم iPad Air و جدیدتر، نسل پنجم iPad و جدیدتر، و نسل پنجم سازگار است.

آیپد مینی و جدیدتر این به روز رسانی در حال حاضر در مرحله آزمایشی برای توسعه دهندگان است و اپل قصد دارد نسخه بتای عمومی را در ماه جولای منتشر کند.

iPadOS 16 باید در ماه سپتامبر برای همه کاربران عرضه شود.

ویژگی‌های iOS 16 و سایر سیستم‌های عامل اپل

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید