اخبار, اخبار فناوری

گوشی های هوشمند به فناوری لیدار مجهز می شود

گوشی های هوشمند به فناوری لیدار مجهز می شود
با فناوری لیدار ما میتوانیم به سیستم تصویربرداری سه بعدی استانفورد کمک کنیم که قرار است در بعضی از تلفن همراه هوشمند ارائه شود.

 لیدار نور لیزر را در مدت زمانی که طول می‌کشد تا از یک سوژه به گوشی بازگردد، منتشر می‌کند.

از این فناوری می‌توان برای اندازه‌گیری سرعت حرکت یک شی، دور بودن آن، نزدیک‌تر یا دورتر شدن و اینکه از مسیری با شیء دیگری عبور کند، استفاده کرد.

از لیدار در iPhone ۱۳ Pro و iPhone ۱۳ Pro Max برای بهبود فوکوس در نور کم و برای حالت شب استفاده شده بود.

محققان دانشگاه استنفورد در حال کار بر روی سیستمی هستند که بتواند منجر به پیشرفت‌هایی برای دوربین گوشی‌های هوشمند شود.

با کمک این سیستم حسگر‌های دوربین قادر خواهند بود فاصله بین اشیاء را با کمک نور اندازه گیری کنند که امکان تصویربرداری سه بعدی را در گوشی‌های هوشمند فراهم می‌کند.

انجام این کار با استفاده از فناوری لیدار انجام میشود.

مدل جدیدی که لیدار که استنفورد از آن استفاده می‌کند، نسبت به نسخه قبلی که در گوشی اپل استفاده شده بود کم هزینه تر بوده و این امکان وجود دارد که در تلفن های هوشمند بیشتری استفاده شود.

استنفورد در آینده به دنبال ایجاد لیدار با وضوح مگاپیکسل است که فعلا امکان پذیر نیست.

وضوح بیشتر آن به لیدار اجازه می‌دهد تا هدف خود را در برد بیشتری شناسایی کند.

اوکان آتالار، کاندیدای دکترای مهندسی برق دانشگاه استنفورد، مقاله‌ای توصیف این سیستم نوشت.

به گفته آتالار :

دوربین‌های سه بعدی به پیکسل‌های تخصصی نیاز دارند که در فرمت‌های بزرگ به سختی می‌توان آن‌ها را درک کرد.

همچنین به دلیل تجهیزات الکترونیکی پیچیده‌ای که برای ثبت تصاویر سه بعدی در پیکسل‌ها لازم است، فاکتور‌های کوچک‌تری هم دارند.

او ادامه داد که حسگر‌های دو بعدی استاندارد و پیشرفته را به حسگر‌های سه‌بعدی تبدیل می‌کند که می‌تواند به تعیین عمق عکس کمک کند.

Uplift Labs برای بهبود فرم و تکنیک ورزشکاران تصاویر سه بعدی را تجزیه و تحلیل می‌کند.

سوکماسا کابایاما، مدیر عامل آن می‌گوید، دوربین‌هایی که استفاده می‌کند سه بعدی نیستند.

با این حال، او خاطرنشان کرد که دوربین‌های تلفن‌های هوشمند این قدرت را دارند که داده‌های با ارزش را ثبت کنند و تصاویر سه بعدی را با استفاده از ویدیو و سایر برنامه‌ها تولید کنند.

تصویربرداری و تحلیل سه بعدی در ورزش میتواند بهترین کاربرد را داشته باشد.

به گفته کابایاما اضافه شدن قابلیت‌های سه‌بعدی به گوشی‌های هوشمند هزینه استفاده از آن‌ها پایین می آورد و ورزشکاران می‌توانند به اطلاعاتی که آسیب‌دیدگی را کاهش می‌دهند، دسترسی پیدا کنند.

او ادامه داد که با اکثر آسیب‌های ناشی ورزش های سنگین بیش از حد، فرم نامناسب یا سایر فعالیت های خارج از توان بدن، تصویربرداری سه‌بعدی می‌تواند نواحی بهبود را به شما نشان دهد.

یکی دیگر از مدیران یک شرکت سه بعدی، هانس هانسن، مدیر عامل برند ۳Dمی‌گوید:

با دوربین‌های سه بعدی، می‌توانید صحنه‌ها و اشیایی را ثبت کنید که افراد از راه دور می‌توانند آن‌ها را به‌صورت فیزیکی در اتاق تجربه کنند.

سه بعدی در دوربین گوشی های‌هوشمند نیز می‌تواند یک مزیت بزرگ برای امنیت باشد. به هر حال، دوربین عمق واقعی اپل به Face ID به دلیل نقشه برداری سه بعدی، امنیت بیشتری نسبت به تشخیص چهره معمولی می‌دهد.

همچنین دوربین‌های سه‌بعدی جدیدتری که وارد بازار می‌شوند باید بتوانند اطلاعات عمیق‌تری را هنگام اسکن چهره کاربر جمع‌آوری کنند و سیستم‌های تشخیص چهره را ایمن‌تر کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

تکنولوژی و تاثیر آن بر زندگی انسان (بخش دوم)

https://almassystem.ir/shoping/%da%af%d9%88%d8%b4%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d9%85%d8%af%d9%84-iphone-11-a2223-%d8%af%d9%88-%d8%b3%db%8c%d9%85%e2%80%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%b8%d8%b1%d9%81/

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید