آموزشی, مقاله

چگونه بفهمم صفحه نمایشم خراب است؟

چگونه بفهمم صفحه نمایشم خراب است؟

 

یکی از دلایل جستجوی این مقاله که صفحه نمایش لپ تاپ یا مانیتور شما آسیب دیده و دچار شکستگی شده و معمولاً ظواهر شکستگی صفحه نمایش مانیتور یا لپ تاپ ترک خوردگی شیشه و یا آسیب دیدگی فیزیکی صفحه نمایش شماست

اما اگر صفحه نمایش شما درست کار نمیکند و دچار هیچ گونه از این شکستگی ها هم نشده است نیاز به بررسی بیشتری دارد

ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم که بتوانید با توجه به نبود ظواهر فیزیکی صفحه نمایش خود را تست کنید.

 

 

صفحه نمایش شکسته تنها زمانی باید شکسته خوانده شود که نشانه هایی از آسیب فیزیکی را داشته باشد.

صفحه‌ای که آسیب فیزیکی دارد، شیشه‌های شکسته یا لکه‌های سیاه مانند جوهر روی نمایشگر خواهد داشت.

حتی مواقعی وجود دارد که مشتریان گفته اند که بدون وارد شدن ضربه به لپ تاپ  ،خود به خود صفحه نمایش دچار تغییر رنگ شده است، بنابراین آسیبی به آن وارد نشده .

 

با این حال، این درست نیست اگر لپ‌تاپ در هنگام بسته بودن یا با اشتباه ساده باز و بسته کردن درب از یک گوشه به درب آن ضربه وارد کند، ممکن است صفحه نمایش آسیب ببیند.

لپ‌تاپ‌های قدیمی دارای مکانیزم قفلی بودند که به شما کمک می‌کرد تا درب را از مرکز باز کنید،

اما با توجه به اینکه تولیدکنندگان لپ‌تاپ‌های امروزی بر روی مد و عملکرد آن‌ها تمرکز می‌کنند، طرح‌های باریک‌تری را به شما می‌دهند که به نوبه ی خود این دستگاه‌ها را در معرض آسیب‌های تصادفی قرار می‌دهد.

امروزه مشتریان عادت دارند لپ‌تاپ‌های خود را از یک گوشه باز و بسته کنند، اما چیزی که نمی‌دانند این است که این کار می‌تواند باعث آسیب شود یا صفحه نمایش را به اندازه‌ای خم کند که شیشه بشکند، حتی اگر این کار را به آرامی و با دقت انجام دهند.

متاسب ترین و بهترین راه برای باز و بسته کردن لپ تاپ این است که با یک دست از مرکز و با دست دیگر کف دست را پایین نگه دارید.

صفحه نمایش معیوب، صفحه ای است که به درستی کار نمی کند یا اصلاً کار نمی کند، بدون هیچ نشانه واضحی از آسیب فیزیکی به صفحه نمایش.

برخی از نمونه‌ها می‌توانند تصاویر یا رنگ‌آمیزی، پیکسل‌سازی، خطوط وضوح، مشکلات نور پس‌زمینه یا صفحه خالی باشند.

اما فقط به این دلیل که صفحه نمایش معیوب به نظر می رسد، ممکن است در واقع خطای خود پنل LCD نباشد.

 

یکی از آزمایشات ساده ای که اکثر مردم می توانند در خانه انجام دهند

این است که لپ تاپ خود را با استفاده از کابل VGA یا HDMI یا حتی بی سیم به یک مانیتور یا صفحه نمایش خارجی مانند تلویزیون وصل کنند.

 

اگر صفحه نمایش خارجی همان مشکل صفحه لپ تاپ شما را نشان می دهد، پس مشکل شما مربوط به سخت افزار لپ تاپ، خرابی کارت گرافیک/خرابی پردازنده یا در برخی موارد نرم افزاری است.

 

با این حال، اگر صفحه نمایش خارجی خوب است و فقط لپ تاپ مشکل دارد، می توانیم مشکل را به صفحه نمایش یا کابل ویدیوی آن محدود کنیم.

صفحه نمایش از طریق یک کابل داده چند لاین به مادربرد شما متصل می شود، به این ترتیب ویدیو دریافت و به صورت تصویر نمایش داده می شود.

در صورتی که این کابل از اتصالات آسیب ببیند یا شل شود، باعث ایجاد وقفه در سیگنال می شود و مثال های ذکر شده را ارائه می دهد.

برای اکثر مشتریان راه آسانی برای عیب یابی اینکه آیا مشکل صفحه نمایش یا مشکل کابل وجود ندارد، بنابراین تعمیرکار میتواند به شما کمک کند .

منبع / aptopscreen

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید