اخبار

تاریخچه لنوو

شرکت لنوو، شرکت رایانه ای چند ملیتی و از بزرگترین شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده لپ تاپ، رایانه شخصی، تجهیزات جانبی و دیجیتالی در جهان است.
شرکت لنوو در سال ۱۹۸۴ توسط لیو شوانژی به همراه ۱۰ مهندس دیگر در پکن تاسیس گردید. نام این Company در سال‌های اولیه پس از تاسیس، لجند (Legend) بود، اما به منظور توسعه فعالیت‌های خود در سطح بین‌المللی نام آن را به “لنوو” تغییر دادند، زیرا نام لجند قبلا توسط یک Company بین‌المللی ثبت شده بود. جالب است بدانید این اسم از دو بخش Le+novo تشکیل شده که “ل” به معنی لجند و “نوو” به معنی جدید است.

تولید کامپیوتر شخصی

اولین تلاش Company لنوو برای وارد کردن تلویزیون با شکست رو به رو شد، اما مهندسان آن موفق شدند با افزایش کیفیت کامپیوترها در این زمینه پیشرفت کنند. این Company پس از مدت کوتاهی بردهای مداری برای کامپیوترهای شخصی را تولید کرد که به اولین موفقیت خود دست یافت. پس از آن Lenovo موفق شد در سال ۱۹۹۰ اولین کامپیوتر خود را وارد بازار کند. چند سال بعد شرکت آی بی ام با Company لنوو ادغام شد و در نهایت Company لنوو در سال ۲۰۰۵، آی بی ام را به مبلغ ۱.۲۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

محصولات شرکت لنوو

Lenovo در ابتدا فقط کامپیوتر شخصی تولید می‌کرد، ولیکن در حال حاضر تنوع محصولات این برند افزایش یافته است. یکی از معروف‌ترین محصولات آن، لپ تاپ است که در سایزهای متفاوت در بازار وجود دارد. محصول دیگر آن، انواع مختلف تبلت است که از لحاظ سیستم عامل به دو دسته تقسیم می‌شود؛ نوع اندرویدی، “IdeaPad” و نوع ویندوزی آن نیز با نام “ThinkPad” معروف است. موبایل هوشمند نیز از دیگر محصولات شرکت لنوو است که در چین با نام “LePhone” و در سایر کشورها با نام “IdeaPhone” شناخته شده‌ است. تلویزیون هوشمند لنوو در نیمه اول سال ۲۰۱۲ با نام “LeTv” معرفی گردید.

وضعیت کنونی شرکت لنوو

امروزه شرکت لنوو با سرعت بسیار زیادی در حال توسعه است؛ با این که این شرکت در ابتدای مسیر خود به دلیل نداشتن شناخت از بازار تکنولوژی، با شکست‌های زیادی رو به رو شد، ولیکن توانست خیلی زود راه خود را پیدا کند و به عنوان یکی از سه تولید کننده برتر کامپیوترهای شخصی در جهان شناخته شود. علاوه بر این، گروه Boston Consulting، لنوو را به عنوان یکی از ۵۰ شرکت برتر در زمینه نوآوری انتخاب کرده است.

محصولات لنوو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید