اخبار

تاریخچه اپل

شرکت اپل یک شرکت فناوری چند ملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی،نرم افزار رایانه و ارائه‌ دهنده خدمات آنلاین فعالیت می‌کند.
تاریخچه اپل شامل 41 سال تلاش مداوم و نوآوری است.  همه چیز از ملاقات استیو جابز و وزنیاک شروع شد. مدیریت اجرایی شرکت اپل برعهده استیو جابز بوده‌ است. استیو جابز همراه با استیو وزنیاک و رونالد وین این شرکت را بنیان‌گذاری کردند. وین در کمتر از دو هفته پس از تأسیس شرکت سهام خود را به جابز و وزنیاک واگذار کرد.

لوگوی اپل

نظریه‌ای که در رابطه با عنوان برند Apple بیان شده است،به احتمال زیاد محتمل‌ترین و واقعی‌ترین دلیل آن، به سابقه فعالیت استیو جابز برمی‌گردد که در یک باغ میوه مشغول به کار بود و بنابراین نام Apple را برای برند خود انتخاب کرد.


فعالیت اپل

Apple معمولاً به تولید سخت افزارهای نوین معروف است. از محصولات سخت‌افزاری این شرکت می‌توان Ipad،Imac،Macbook،آی پاد، Iphone، Apple Watch و Apple TV و ایرپادز نام برد.
همچنین این شرکت در زمینهٔ تولید نرم‌افزار هم فعالیت دارد. نرم‌افزارهای Itunes، آی لایف، آی ورک و سیستم‌عامل مک اواس نیز نمونه‌هایی از فعالیت نرم‌افزاری این شرکت هستند.
شرکت Apple در سال ۲۰۱۷ برای دهمین سال متوالی، عنوان تحسین شده‌ ترین شرکت فناوری اطلاعات را در جهان به خود اختصاص داد. این شرکت از سوی مجله Forbes که یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی آمریکا و جهان می باشد، برای هشتمین سال پیاپی به عنوان با ارزش‌ترین برند جهان انتخاب شد.
در سال ۲۰۱۸ ارزش سهام شرکت Apple در بازار از مرز یک تریلیون دلار گذشت و همچنین در سال ۲۰۲۰، نخستین شرکت خصوصی شد که ارزش آن به دو تریلیون دلار می‌رسید.

https://almassystem.ir/category/%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1/

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید