اخبار, اخبار فناوری

آیفون 15 2023

آیفون 15 2023

اپل حتی مدل‌های آیفون 14 و آیفون 14 پرو را نیز عرضه نکرده است، اما به نظر می‌رسد این دستگاه‌ها نسبت به آنچه اخیراً دیده‌ایم به‌روزرسانی متوسط‌تری دریافت می‌کنند و در سال‌های گذشته احتمالاً آیفون 13s دریافت می‌کنند.

“نامگذاری. به همین دلیل، قبلاً شایعاتی در مورد آیفون 15 شنیده بودیم و تغییرات قابل توجهی وجود دارد که در حال حاضر در مورد آنها صحبت می شود.

 

Beyond-iPhone-13-Feature-2-almassystem

 

برخی شایعات مبنی بر معرفی سیستم Face ID زیر نمایشگر در مدل های آیفون 15 پرو در سال 2023 وجود دارد، اما مشخص نیست که آیا این اطلاعات درست است یا خیر .

زیرا منابع دیگری مانند تحلیلگر صفحه نمایش راس یانگ گفته است که Face ID زیر نمایشگر به سادگی حداقل تا سال 2024 آماده نخواهد بود.

از آنجایی که انتظار می‌رود تغییرات عمده‌ای در طراحی وجود نداشته باشد، اپل احتمالا به ارائه چهار مدل ادامه خواهد داد:

آیفون 15 6.1 اینچی، آیفون 15 پرو 6.1 اینچی، آیفون 15 مکس 6.7 اینچی و آیفون 15 پرو مکس 6.7 اینچی.

مدل‌های «pro» ویژگی‌های بالاتری دارند و گران‌تر خواهند بود، در حالی که مدل‌های استاندارد آیفون 15 ارزان‌تر خواهند بود.

USB-C

اپل در نظر دارد پورت لایتنینگ دستگاه‌های آیفون 15 را با درگاه USB-C جایگزین کند که به آن اجازه می‌دهد با مقررات اروپایی که در مرحله تصویب هستند، مطابقت داشته باشد.

این مقررات اپل را ملزم می‌کند که آیفون‌هایی با پورت USB-C در اروپا تولید کند، بنابراین اپل یا باید یک تعویض طراحی در سراسر جهان انجام دهد یا آیفون‌های ویژه‌ای را برای فروش در اروپا توسعه دهد.

 

 

 

 

iPhone-15-to-Switch-From-Lightning-to-USB-C-in-2023-feature-almassystem.webp

 

منابع موثق شامل مارک گورمن از بلومبرگ و مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، گفته اند که اپل قصد دارد این مبادله را انجام دهد، بنابراین در حال حاضر این احتمال قوی است. البته برنامه های اپل ممکن است تغییر کند.

فناوری لنز پریسکوپ

شایعات متعددی در مورد کار اپل بر روی فناوری لنز تله فوتو “پریسکوپ” منتشر شده است و این نوع لنز می تواند در آیفون های 2023 معرفی شود، احتمالا در آیفون 15 پرو و پرو مکس.

 

iPhone-13-Pro-Light-Blue-Side-Feature

 

فناوری لنز پریسکوپ قابلیت‌های زوم اپتیکال را ارائه می‌دهد که از لنزهای تله‌فوتو استاندارد بیشتر است و امکان زوم اپتیکال 5 برابر یا حتی 10 برابر را فراهم می‌کند.

با یک لنز پریسکوپ، قابلیت‌های زوم آیفون به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد زیرا مدل‌های Pro فعلی به زوم 3 برابر محدود می‌شوند.

رقیب اپل، سامسونگ، گوشی‌های هوشمندی را ارائه کرده است که از فناوری لنز پریسکوپ استفاده می‌کنند که زوم اپتیکال 4 تا 10 برابر و زوم دیجیتال تا 100 برابر را امکان‌پذیر می‌کند.

تراشه های مودم طراحی شده توسط اپل

در چند سال گذشته، اپل برای توسعه تراشه های مودم در خانه کار کرده است و شایعات حاکی از آن است که سال 2023 می تواند سالی باشد که تراشه های مودم طراحی شده توسط اپل معرفی شوند، اما مشخص نیست که آیا تراشه های مودم آماده خواهند شد یا خیر.

 

 

Apple-5G-Modem-Feature-Triad-almassystem

 

مینگ چی کو، تحلیلگر pple اخیراً گفته است که تلاش‌های تراشه مودم 5G اپل “شکست خورده است”، بنابراین اپل نمی‌تواند از تراشه‌های خود در آیفون‌های 2023 استفاده کند.

در عوض، این شرکت باید برای مدل‌های آیفون 15 به کوالکام تکیه کند.

تراشه های سری A

مدل‌های آیفون 15 می‌توانند اولین مدل‌هایی باشند که دارای تراشه‌های سری A هستند که بر روی گره 3 نانومتری TSMC تامین‌کننده اپل ساخته شده است.

انتظار می رود فناوری تراشه 3 نانومتری عملکرد پردازش را 10 تا 15 درصد افزایش دهد و در عین حال مصرف انرژی را تا 30 درصد کاهش دهد.

 

3nm-apple-silicon-feature-almassystem

 

انتظار می رود TSMC تولید تراشه های 3 نانومتری را در سال 2022 آغاز کند، به این معنی که برای عرضه در سال 2023 آماده خواهد شد.

آیفون 14 پرو – بهترین ارتقا اپل

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید