اخبار, اخبار فناوری

هوآوی و مودم های نسل پنجم مدیاتک و سامسونگ

هوآوی و مودم های نسل پنجم مدیاتک و سامسونگ

تأثیر تحریم‌ها و مشکلات بین « هواوی » و دولت آمریکا هنوز وجود دارد و تأثیر آن بر هر دو طرف است.بسیاری از شرکت‌های فناوری آمریکایی کاهش درآمد مورد انتظار خود را اعلام کرده‌اند که در نتیجه تمرکز هواوی به سمت جایگزین‌های داخلی است. .

انتقال به فناوری نسل پنجم وجود این مشکل را تایید می کند، زیرا مودم های نسل پنجم گوشی های هوشمند عمدتاً توسط تنها 4 شرکت در سراسر جهان تولید می شوند: هوآوی چین، کوالکام آمریکا، مدیاتک تایوان و سامسونگ کره.

با ادامه محدودیت‌های فعلی، هواوی نمی‌تواند از تراشه‌های مودم نسل پنجم شرکت آمریکایی کوالکام در گوشی‌های هوشمند خود استفاده کند و در عوض این شرکت به دنبال جایگزین‌های دیگری خواهد بود.

طبق گزارش‌های چینی، هواوی تراشه‌های مودم Kirin HiSilicon 5G خود را تولید می‌کند، اما با انتظار تقاضای بالا، هواوی مجبور است به دنبال جایگزین‌های دیگری باشد.

به گفته هوی مینجوان، معاون کوالکام، بازار فناوری نسل پنجم به طور نسبی تحت تأثیر وضعیت فعلی و گسترش اپیدمی کرونا در سراسر جهان قرار نخواهد گرفت و انتظار می‌رود که رشد در سال جاری 2020 ادامه یابد.

بنابراین دو گزینه برای هواوی باقی می ماند، اولی انتخاب مودم Exynos 5G ساخت شرکت کره ای سامسونگ یا استفاده از مودم Demension 5G ساخت مدیاتک تایوانی.

به طوری که هواوی به تولید بیشتر مودم‌های Kirin 5G خود ادامه می‌دهد و برای گوشی‌های رده پیشرو (تراشه پرچم) خواهد بود، در حالی که مودم‌های مدیاتک و سامسونگ برای دستگاه‌های رده متوسط ​​و اقتصادی ارائه می‌شوند.

 

بررسی مودم های همراه موجود در بازار (بهمن 1400)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید