آموزشی, تعمیرات تخصصی لپ تاپ, مقاله

تعمیر مانیتور کامپیوتر

تعمیر مانیتور کامپیوتر

3 روش برتر برای مقابله با تعمیر صفحه نمایش کامپیوتر

Computer monitor repair

Computer monitor repair

 

وقتی که صفحه کامپیوتر شما ترک خورده یا شکسته میتواند بدترین اتفاق ممکن باشد، به خصوص اگر مایتور مخصوص کار باشد.

واکنش شما ممکن است به این اتفاق شروع به جستجوی چند دستگاه جایگزین مقرون به صرفه و ارزان باشد تا همه چیز را به موقع انجام دهید.

و ممکن است نگران باشید که تعمیر صفحه نمایش چقدر هزینه دارد.
خوشبختانه، چند راه برای جلوگیری از هزینه زیاد برای یک صفحه نمایش جدید و تعمیراتی که ممکن است لازم باشد وجود دارد.

بسته به آسیب، ممکن است بتوانید به کلی از رفتن به تعمیرگاه خودداری کنید.

اگر مانیتور شما غیرقابل تعمیرباشد، ممکن است به یک متخصص نیاز داشته باشد، اما بسیاری از اوقات می توانید راهی برای تعمیر صفحه نمایش خود قبل از بردن آن به تعمیرگاه پیدا کنید.

همچنین این احتمال وجود دارد که مانیتور لپ تاپ یا کامپیوتر شما قابل تعمیر نباشد.

اگر اینطور است، دانستن علائم می تواند مهم باشد تا پول اضافی برای بردن آن به مغازه صرف نکنید تا متوجه شوید که باید تعویض شود.

راه های مختلفی وجود دارد که بدانید آیا زمان آن رسیده که مدل قدیمی خود را بازنشسته کنید و مانیتور جدید جایگزین کنید.
در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توانید تشخیص دهید چه چیزی ممکن است برای تعمیر صفحه‌نمایش مورد نیاز باشد و کدام گزینه را باید انتخاب کنید تا دوباره آن را راه‌اندازی و دوباره اجرا کنید.

علائم آسیب صفحه نمایش کامپیوتر

در برخی موارد، کاملاً واضح است که شما باید روی یک صفحه نمایش جدید سرمایه گذاری کنید.

ممکن است در ساختار لپ‌تاپ یا مانیتور رایانه‌تان شکاف‌ها یا مشکلات متعددی داشته باشید، که می‌تواند کاملاً روشن کند که صفحه نمایش شما باعث ایجاد مشکل شده است، نه چیز دیگری.
این اغلب پس از افتادن یا شکستن رایانه رخ می دهد. اگر اینطور است، باید فوراً بدانید که آیا این مشکل اصلی است که با آن روبرو خواهید شد یا خیر.
با این حال، نشانه های کمتری وجود دارد که نشان می دهد ممکن است با مشکلی در صفحه نمایش خود مواجه شوید.

همچنین می‌تواند دشوار باشد که بدانید آیا مشکل دیگری وجود دارد که باعث علائم مشابه می‌شود یا اینکه تعمیر صفحه نمایش باعث می‌شود لپ‌تاپ یا نمایشگر شما دوباره کار کند.

کرک شده؟ یا معیوب؟

اساساً، بین صفحه کامپیوتر شکسته  و صفحه نمایش “معیوب” تفاوت وجود دارد.

صفحه نمایش شکسته صفحه ای است که از نظر فیزیکی نشانه هایی از آسیب را نشان می دهد، در حالی که صفحه معیوب ممکن است با مشکلات دیگری مانند سوسو زدن یا عدم پاسخگویی مواجه شود.

صفحه نمایش شکسته می تواند چندین مشکل مختلف داشته باشد.

ممکن است بسیار قابل توجه باشد و دارای ترک یا تراشه باشد، اما ممکن است نشانگرهای دیگری مانند لکه های سیاه وجود داشته باشد که به این معنی است که صفحه نمایش از بدنه آن جدا شده است.

در بیشتر موارد، جدا شدن در نتیجه یک ضربه بزرگ رخ می دهد، اما اگر درب به روش اشتباه باز شود، ممکن است این مشکل به وجود بیاید.

لپ‌تاپ‌های قدیمی قفلی داشتند که به کاربران کمک می‌کرد از شکستن صفحه‌نمایش خود جلوگیری کنند، اما مدل‌های جدید این قفل را ندارند، زیرا شرکت‌ها به دنبال ارائه طراحی شیک‌تر هستند.

تورم صفحه مانیتور

به همین دلیل است که تورم به یک مشکل رایج در دستگاه های جدید تبدیل شده است.

تورم می تواند یکی از بهترین نشانه هایی باشد که صفحه نمایش شما نیاز به تعمیر دارد. معمولاً در اثر نوعی ضربه فیزیکی یا حتی نوسانات آب و هوا ایجاد می شود.
اگر از دمای بسیار گرم به سرد در حال حرکت بوده اید، به دلیل تغییر چشمگیر شرایط، تورم ممکن است رخ دهد.

می‌دانید که آیا صفحه نمایش معیوب است زیرا هیچ آسیب فیزیکی به دستگاه وارد نشده است، اما همچنین یا اصلاً تصویر را نشان نمی‌دهد یا تغییر رنگ، پیکسل‌سازی یا وضوح نامنظم یا مشکلاتی در نور پس‌زمینه وجود دارد.

آیا مشکل اصلی صفحه نمایش است؟

وقتی این اتفاق می افتد، ممکن است به نظر برسد که صفحه نمایش شما مشکل اصلی است، اما ممکن است مشکل عمیق تری در کارت گرافیک، سایر سخت افزارها و حتی نرم افزار شما وجود داشته باشد.

بهترین راه برای فهمیدن این موضوع این است که کامپیوتر خود را به یک مانیتور خارجی وصل کنید.
اگر همه چیز در مانیتور خارجی واضح به نظر می رسد، پس مشکل از صفحه نمایش لپ تاپ شماست و نه مادربرد یا سخت افزار دیگر.

اگر در خارج با مشکلات مشابه مواجه هستید، ممکن است لازم باشد آن را به تعمیرگاه ببرید تا مانیتور شما را به حالت عادی برگرداند.
اگر از نظر فن آوری باهوش هستید، ممکن است بتوانید کابل ویدیوی جدا شده را دوباره وصل کنید، اما توصیه می شود به دنبال یک متخصص باشید.

بررسی سازگاری نرم افزار

این احتمال وجود دارد که مشکل از نرم افزار شما باشد.

اگر اخیراً برنامه جدیدی را نصب کرده اید و متوجه شده اید که مشکلات صفحه نمایش شما به زودی شروع شده است، ممکن است مشکل سازگاری وجود داشته باشد.

در این مرحله، می‌توانید قبل از نصب نرم‌افزار جدید، دستگاه خود را از یک نسخه پشتیبان جدید بازیابی کنید و ببینید آیا این مشکل را حل می‌کند یا خیر.
بعد از اینکه مشکل را شناسایی کردید، تعدادی اقدامات وجود دارد که می توانید انجام دهید تا لپ تاپ خود دوباره کار کند.

پیدا کردن شخصی که مارک رایانه شما را به خوبی می شناسد و با کار با ساخت شما یا رایانه های مشابه آشنا است، مهم است.

از آنجایی که قطعاتی که برای تعمیر باید سفارش داده شوند، می‌توانند مختص مدلی باشند که شما دارید، نمی‌خواهید دستگاه خود را به مغازه‌ای ببرید که در آن قطعات اشتباه سفارش داده و هزینه آن را از شما دریافت کنند.

متخصصین پرشین الماس سیستم با تخصص و تجربه علمی خود می توانند به شما این اطمینان را بدهند که مانیتور شما به بهترین نحو و با کیفیت ترین قطعات تعمیر و تحویل شما می گردد.

 

چگونه از لپ تاپ خود مراقبت کنیم تا خراب نشود

 

 

تعمیرات سوییچ سیسکو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید